چهارشنبه 4 مرداد 1391  05:46 ق.ظ    ویرایش: چهارشنبه 4 مرداد 1391 11:50 ق.ظ
نوع مطلب: من مسلمانم؟ ،

دیروز خبر رسید که در اعتراض به نسل‌کشی مسلمانان در برمه و سکوت جامعه به اصطلاح جهانی، تجمعی اعتراضی در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران انجام می‌شود. من اما ترجیح دادم در خانه و زیر نسیم مطبوع کولر استراحت کنم و کوتاهی خود را با ذکر دلایلی چون: «روزه‌دارم و هوا گرم است» و یا «آخر این حرکات که فایده‌ای ندارد» توجیه کنم.

اگر در غم خلخال کشیدن از پای زن تحت تکفل حکومت اسلامی، از غصه مُردن؛ رواست،در مقابل ‌تجاوز به 5000 زن و قتل‌عام 20000 مسلمان میانماری چه باید کرد؟ چنگال به صورت کشید؟ سر به دیوار کوفت؟ مردانه برخاست و جهاد کرد؟ یا زیر باد کولر لمید و چرت زد با این برهان که گفته‌اند: نَومُ الصّائِمِ عِبادَةٌ، و نَفَسُهُ تَسبیحٌ...

این‌ها سخنان 20 سال پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد مسأله میانمار است. باید چندین بار خواندش. مخصوصا قسمت آخرش را و از خود پرسید که در این 20 ساله چه کاری برای تحقق این بیانات انجام داده‌اند و داده‌ایم که در چنین روزهایی باید دست و پا بسته نظاره‌گر نسل‌کشی مسلمانان در میانمار باشیم. (اگر حال خواندن همه متن را ندارید،‌ قسمت‌های رنگی شده هم به قدر کافی گویا هستند)

امروز جریان ظلم در دنیا، حقیقتاً یك جریان بى‌سابقه است. امروز این قدرتهاى بزرگ با وسایل تبلیغاتىِ همه‌گیر و با امكاناتى كه حق را به صورت باطل و باطل را به صورت حق جلوه مى‌دهد، در دنیا مسلطند؛ قدرتهایى كه براى ارزشهاى انسانى و الهى ذره‌یى ارزش قائل نیستند و به آن اعتنایى ندارند؛ چه كسى مى‌خواهد در مقابل اینها بایستد و مطلب حق را بیان كند؟ ببینید امروز در دنیا چه مى‌كنند و چه‌قدر ملتها - بخصوص ملتهاى مسلمان - مظلوم واقع مى‌شوند؛ آن وقت آقایان مى‌نشینند و دم از طرفدارى از حقوق بشر مى‌زنند و شرم هم نمى‌كنند! این وضع مردم مظلوم فلسطین است با آن فشارهایى كه حكومت غاصب صهیونیستى بر آنها وارد مى‌كند؛ كه در خانه‌ى خودشان هم نمى‌توانند براحتى زندگى كنند و آزادانه رفت و آمد نمایند. این وضع مردم لبنان است؛ این وضع مسلمانان كشمیر است؛ این وضع مسلمانان مستضعف بیچاره‌ى میانمارى است كه دهها هزار نفر از آنها امروز با بدترین وضع در بنگلادش زندگى مى‌كنند. نمایندگان ما به آن‌جا رفتند و آمدند و خبرهایى به ما دادند كه واقعاً خواب از چشم انسان مى‌پرد!(13) چه‌قدر امروز دنیا نسبت به حقوق بشر - به معناى واقعى - بى‌اعتناست! مگر در دنیا صدایى از كسى بلند شد؟! 

یك مشت چكمه‌پوش دهها هزار مسلمان میانمارى را با فجیع‌ترین وضع از خانه‌ى خودشان بیرون كردند؛ بچه‌ها و زنان و مردانشان را كشتند؛ اموالشان را غارت كردند؛ هر كس توانسته جان خودش را بردارد، فرار كرده؛ در دنیا هم كسى به كسى نیست؛ نه سازمان ملل حرفى مى‌زند، نه كمیته‌ى حقوق بشر فریادى مى‌كشد، نه صلیب سرخ جهانى احساس مسؤولیتى مى‌كند، نه این كنفرانسها و مؤسسه‌هاى دروغىِ دفاع از حقوق بشر و دفاع از صلح و غیره حرفى مى‌زنند؛ كأنه اینها انسان نیستند! این، دشمنى دنیا را با اسلام و مفاهیم و ارزشهاى اسلامى نشان مى‌دهد؛ این نشان مى‌دهد كه چه‌قدر نسبت به انسان بى‌اهتمام و بى‌اعتنایند و آنچه كه درباره‌ى حقوق بشر و این‌گونه تعبیرات مى‌گویند، حربه‌یى سیاسى است؛ براى این‌كه كسى را در جایى بكوبند؛ كسى را بزرگ كنند؛ دولتى را تضعیف كنند و مردمى را از صحنه خارج نمایند.

 متأسفانه این حرفها به گوش افكار عمومى اروپا و امریكا نمى‌رسد تا بفهمند كه زمامدارانشان در دنیا چه دارند مى‌كنند. مردم ما این حقایق را مى‌دانند؛ مى‌دانند كه اینها در بیان ادعاهاى بشردوستانه و طرفدارى از حقوق بشر، چه‌قدر دروغگو هستند. آن ساده‌لوحهایى كه به این حرفها دل خوش كرده‌اند، آنها باید این مطالب را بشنوند. اگر اینها طرفدار حقوق بشر بودند، در مقابل شهادت این شهید عزیز - مرحوم سیّدعباس موسوى - كه همراه با زن و بچه‌اش توسط موشك اسرائیلیها در داخل خاك لبنان به شهادت رسید، یك كلمه اعتراض مى‌كردند؛ اما اعتراضى نكردند! بعضیها آن‌قدر بى‌شرمى بخرج دادند كه حتّى این حركت را تأیید كردند! اینها تجاوز اسرائیل به لبنان را محكوم نمى‌كنند؛ تجاوز اسرائیل به مردم مسلمان صاحب فلسطین را محكوم نمى‌كنند؛ قضایاى كشمیر را به زبان نمى‌آورند؛ مسائل مسلمانان میانمارى را اصلاً بكلى كأن‌لم‌یكن فرض مى‌كنند؛ چرا؟! مگر جرم اینها چیست؟! جرم اینها این است كه مسلمانند. آنها با اسلام دشمنند و از اسلام مى‌ترسند. امروز كار به جایى رسیده است كه مبارزه‌ى با اسلام، زیر پوشش انجام نمى‌گیرد! در الجزایر تصریح مى‌كنند كه ما با گرایشهاى اسلامى مبارزه مى‌كنیم! الجزایر یك كشور اسلامى است؛ وقتى در آن‌جا این‌طور بگویند، شما از دولتهاى غیراسلامى و ضداسلامى، دیگر چه انتظارى دارید؟!

 تنها دریچه‌ى امیدى هم كه براى ملتهاى مسلمان باقى مانده، جمهورى اسلامى است؛ آیا ما این دریچه را ببندیم و امید ملتها را كور كنیم؟ آیا ما هم سكوت كنیم؟ آیا ما هم در مقابل فشار قلدرمآبانه‌ى قدرتهاى بزرگ تسلیم بشویم؟ آیا حكم خدا این است؟ آیا خدا به این راضى است؟ آیا سنت جهاد در مقابل ظلم، و امر به معروف و نهى از منكر در اسلام، اجازه‌ى چنین فكرى را به ما مى‌دهد؟ حاشا و كلّا. این‌جا پرچم مبارزه‌ى با ظلم را حفظ خواهد كرد. ما در مقابل هر قدرت سلطه‌طلب و ستمگرى كه در برابر ملتها به سرنیزه‌ى خود تكیه مى‌كند، مى‌ایستیم؛ هركس مى‌خواهد باشد. امریكا كه هیچ؛ اگر قدرت و دولتى قدرتمندتر از امریكا هم باشد، در مقابلش مى‌ایستیم؛ كمااین‌كه ایستادیم. 

ما یك روز در مقابل قدرت متحد امریكا و شوروى علیه خودمان، ایستادیم. امریكا و شوروى دو ابرقدرت بودند كه مجموعاً قدرتشان از امریكاى فعلى به مراتب بیشتر بود و هر دو علیه ما همدست و متحد بودند؛ ولى ما در مقابل آنها ایستادیم و باز هم مى‌ایستیم؛اما این ایستادگى، به عمیق‌تر شدن و پُررونق شدن ایمان مردم احتیاج دارد؛ و این از جمله در دست شما علماست كه باید با قول و عملِ خودتان آن را محقق كنید. عمل هم در كنار قول است. ما بایستى با عملمان، با تقوایمان، با پارساییمان، با بى‌اعتناییمان به دنیا، با وابسته نشدنمان به این زخارف ظاهرى دنیوى - كه اهل دنیا را به خود مجذوب مى‌كند و گول مى‌زند - و با فكر كردن و با سخنِ سنجیده‌مان و نیز ارشاد و هدایت مردم، به این ایمان عمق بدهیم.


جناب بی بی سی! آیا نسل‌کشی وحشیانه مسلمانان میانمار از نظر شما جزو 8-7 خبر مهم جهان محسوب نمی‌شود؟!

درگیری‌ها در سوریه

در معرض انحلال بودن باشگاه پورتسموث

اخبار المپیک

تحولات کنگو

گشت و گذار در سری‌لانکا

تفریح در سواحل کن

سی‌ان ان هم انگار متوجه نسل‌کشی در میانمار نشده است...

دالایی‌لاما؛ رهبر معنوی بوداییان. نفوذ او می‌تواند جلوی این جنایت را بگیرد، اما گویا او عزمی جدی برای این کار ندارد.

....................................................................

پی‌نوشت:

1.       قرار بود از عبد رحمانی نوشته شود، اما عمق فاجعه آن‌قدر هست که این بدقولی را توجیه کند. این مستند را هم ببینید. مسلمانان میانمار به یاری ما احتیاج دارند. برای یاری‌شان چه باید بکنیم؟

2.       تصاویری دلخراش از فاجعه میانمار (+ +‌)

3.      انیمیشن مسلمان بهره‌ور (+)

   


نظر دهید()  
توس
چهارشنبه 18 مرداد 1391 02:12 ق.ظ
سلام
من قصدم تمسخر نبوده اگر گفتم یاد قذافی افتادم به خاطر این بود که تا لحظه آخر که بهش میگفتن برو کنار میگفت من که کاره ایی نیستم من که پست اجرایی ندارم
به هر حال با اینکه به نظر میرسه اختلاف فکری فراوانی با هم داریم اما ادبیاتتان را تحسین میکنم و با اینکه فکر میکردید تمسخر کردم باز هم نظرم درج کردید و تلافی جویانه صحبت نکردید تشکر میکنم
ضمنا مرادی جون دیگه وقیح هم نامردیه

امیر علی
سه شنبه 10 مرداد 1391 12:37 ب.ظ
متاسفانه رهبری نیز در یکی از سخنرانی های اخیر خود از کشته شدن هزاران نفر سخن گفته و بخش انگلیسی خبرگزاری فارس و شبکه پرس تی وی نیز اخبار زیادی در این زمینه و به زبان انگلیسی منتشر کرده اند. این در حالی است که حتی صالحی وزیر امور خارجه هم آمار کشته ها را دست بالا ۱۶۰ نفر اعلام کرده است.
اخبار نادرست منتشر شده در این باره، باعث تحریک مسلمانان در برخی کشورها از جمله پاکستان و افغانستان به انجام اعمال خشونت بار و غیر قانونی شده است که بهترین خدمت به رسانه هایی در غرب است که می خواهند در عوض پوشش اخبار برمه، به تصویر زشت و خشنی که از مسلمانان ساخته اند، دامن بزنند.
در تهران هم دو روز پیش گروهی از افراد در مقابل دفتر سازمان ملل تجمع کردند و به سنگ پرانی پرداختند. متاسفانه در پلاکاردهای در اختیار این افراد هم تصاویر بی ربطی و ادعاهای دروغین درباره کشته شدن ۵۰ هزار نفر! در برمه تکرار شده بود
باید یادآور شد که نهادهای تصمیم گیری مرتبط با افکار عمومی در جمهوری اسلامی ایران هرازگاهی به تدوین و ابلاغ خطوط و محورهای خبری تبلیغی برای انحراف افکارعمومی شهروندان ایرانی و مسلمانان اقدام می کنند که در روزهای اخیر یکی از خطوط همین برجسته کردن کشتار مسلمانان در میانمار و جلب توجه همگان بدانسو بود تا بدینوسیله حواس شهروندان ایرانی را از مشکلات داخلی به ویژه تورم و گرانی فزاینده پرت کنند و در عین حال از تمرکز حواس مسلمانان بر روی وضعیت تاسف باری که در سوریه جریان دارد، بازدارند، و این درحالی است که تعداد کشته های مسلمانی که در سوریه هر روز به خاک می افتند از کشته های گزارش شده در میانمار بسیار بیشتر است و مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز با حمایت قاطع از حاکمیت مستبد و خونریز سوریه بگونه ای شریک در این کشتارها هستند و به لحاظ اخلاقی نمی توانند خود را سردمدار مخالفت با کشتار مسلمانان در نقطه ای دیگر از عالم باشند.پاسخ امین تجملیان : سلام و رحمه الله
بعد از نگارش این مطلب بود که متوجه شدم گویا در زمینه تعداد کشته‌ها اغراقاتی در رسانه‌ها صورت گرفته است. البته آنطور که شواهد نشان می‌داد این اغراق توسط رسانه‌های ایرانی صورت نگرفته بود. بعنوان مثال صدا و سیمای جمهوری اسلامی تا آن زمان که رهبری رسما این واقعه را محکوم نکردند، چیزی در این باره نگفت که همین موضوع هم سبب شده بود ایمیل‌هایی دست به دست شود که موضع دوگانه ایران در قبال غزه و میانمار را به استهزا بکشد.
بنابراین با سخن شما مبنی بر این که رسانه‌های ایران به این اخبار دامن زده‌اند و برای منحرف کردن اذهان مردم این کار را انجام داده‌اندمخالفم. مضاف بر این که اگر از مردم کوچه و بازار در باره این فاجعه بپرسید، اکثرا اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند که این ناشی از عدم پرداخت درست به این موضوع در رسانه ملی است.
اما نکته‌ای که باید توجه داشته باشیم این است که حتی اگر یک مسلمان به ناحق در جایی کشته شود، وظیف ما اعلام موضع است. نباید به صرف اینکه ممکن است از سر و صدای ما و احیانا خشم ما رسانه‌های غربی سو استفاده کنند ترسی به دل راه دهیم. مگر آنان از قتل مسلمانان ترسی به دل راه می‌دهند که ما از اعتراض به این جنایات باید خجالت بکشیم؟!
در رابطه با مسأله سوریه هم بحث مقداری پیچیده‌تر از این حرف‌هاست که امیدوارم به زودی در پست مستقل به این موضوع و وظیفه ما در قبال مسلمانان آن کشور هم بپردازم و خوشحال خواهم شد که نظر شما را هم درباره آن مطلب بدانم.
خیلی ممنون
موفق باشید
امیر علی
سه شنبه 10 مرداد 1391 12:33 ب.ظ
سلام
نمیدونم این مطلب را قبل از افشا دروغ های رسانه هایی که در دروغگویی و وارونه جلوه دادن حقایق بسیار بسیار صاحب سبک هستند نوشته اید یا بعد از آن شاید هم از لو رفتن این دروغ ها اطلاع ندارید اما توجه داشته باشید که:
از زمان آغاز این درگیری ها در برمه که به کشتار دهها مسلمان مظلوم در این کشور منجر شد، برخی رسانه ها در ایران با انتشار عکس هایی مربوط به زلزله و نسبت دادن این عکسها به کشتار مسلمانان در برمه، بسیاری از مردم را اشتباه انداختند و باعث انحراف افکار عمومی از واقعیت ماجرا شدند.
فیلمی نیز با عنوان آتش زدن مسلمان های برمه در یکی از این رسانه ها منتشر شده که صحنه های رقت انگیز و به شدت خشونت باری دارد اما در واقع این فیلم مربوط به مسلمانان برمه ای نیست. اصل این فیلم متعلق به سال ۲۰۰۸ در کنیا است و صحنه هایی از سوزاندن ۱۱ مرد مسن را نشان می دهد که مشکوک به جادوگری هستند. اما برخی رسانه های وطنی، به دروغ، این فیلم را مربوط به برمه معرفی کرده اند.
عادت این رسانه های دولتی به نوشتن دروغ و انتشار عکس های غیر واقعی و جعلی، بارها به ایرانیان و منافع ملی کشور صدمات جبران ناپذیری وارد کرده است. در مورد اخیر هم این دروغ پردازی ها باعث شد که مسلمانان برمه نیز به دلیل انتشار عکس های جعلی، مظلوم واقع شوند، و باعث شد که افکار عمومی و رسانه ها در مورد این اخبار دچار تردید شوند و واکنش به موقع نشان ندهند.
در همین زمینه خبرهای نادرست زیادی نیز منتشر شده است خبر هایی که آمار کشته شدگان این خشونت ها را هزاران نفر اعلام کرده است در صورتی که تعداد واقعی کشته شدگان که به تایید سازمان ملل نیز رسیده، ۷۸ نفر است. اما انتشار این اخبار دروغ و دامن زدن به آن در برخی رسانه ها از جمله پرس تی وی، حتی برخی مسلمانان در کشورهای دیگر – از جمله پاکستان – را نیز به اشتباه انداخته است.

مرادی
دوشنبه 9 مرداد 1391 10:59 ب.ظ
سلام
لطفا هر نظری را تایید نکنید اگر کسی اینقدر منطق نداره و اینقدر وقیح هست که به خودش اجازه میده حرفی که شما به حق در مورد اختیارات قانونی رهبری میزنیدجور دیگه ایی جلوه بده و ادعا کنه به یاد قذافی میافته چه دلیلی داره نظرش ثبت بشه
پاسخ امین تجملیان : سلام و رحمه الله
نظردهی در این مکان را آزاد گذاشته‌ام. فکر می‌کنم محل خوبی برای صحبت کردن و آشنایی با نظرات مختلف باشد. البته بی‌شک نظراتی که به توهین و افترا به افراد حقیقی می‌پردازند تأیید نخواهند شد.
نظرات این‌چنینی بیشتر موجب منزوی شدن فرد نظرگذارنده می‌شود تا این که بخواهد بر روی اعتقادات راسخ افراد اثر بگذارد
موفق باشید
توس
دوشنبه 9 مرداد 1391 01:53 ق.ظ
من بودم
دوشنبه 9 مرداد 1391 01:53 ق.ظ
سلام عزیز دل برادر
قصد بدی ندارم اما واقعیت اینه که
گفتید طبق قانون کلی خندم گرفت گفتید مجاز به ورود به حیطه‌های اجرایی نیست یاد قذافی افتادم
اما جواب سوالتون با یک سوال میدم افراد یک جامعه اگر بخوان بگن ما فلانی به این عنوان نمی خواهیم چی کار باید انجام بدن؟
پاسخ امین تجملیان : سلام و رحمه الله
به نظرم بحث را به کنایه‌زدن و تمسخر نکشانیم بهتر است.
فکر می‌کنم ابزارهای قانونی برای این کار در قانون کشور پیش بینی شده است.
توس
شنبه 7 مرداد 1391 03:21 ب.ظ
ما که تویه صف مرغ بودیم وقت نشد اگر بشه بیاناتی هم در مورد مرغ بفرمایند با لااقل آدرس بدن برای اهل بیت از کجا تهیه میکنند ممنون میشیم
این بیانات کردن هم عجب حالی میده همش بیانات میکنی بعدش هم تیریپ مظلومیت که ای داد هیچ گوش شنوایی نیست هیچ همراه و یاری نیست که قدر این بیانات بدونه بعدش هم سند پیدا میکنن که بللله از 20 سال پیش ایشون با آن دم مسیحائی و آن چشم درونش همه اینها را میدونسته
پاسخ امین تجملیان : سلام
فکر نمی‌کنم ایشون در زمینه‌های مختلف تنها به صحبت کردن اکتفا کنند ولی طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی، کار اجرایی برای رهبری نظام تعریف نشده است و مقام رهبری مجاز به ورود به حیطه‌های اجرایی نیست.
به نظر من افراد هر جامعه‌ای برای رسیدن به تعالی و پیشرفت باید به حرف‌های منطقی رهبرشان گوش فرا دهند و عمل کنند. حالا به نظر شما گوش شنوایی هست یا نه؟
محمد علی
پنجشنبه 5 مرداد 1391 01:00 ق.ظ
سلام
حرف حرف درستی است انصافا.
ولی بی تعارف از این اینکه هی می فرمایند برای اجرای «این بیانات» چه کرده ایم چندشم می شود. کانه برای ما خدا و حق و حقیقت و انسانیت معیار نیست. معیار اجرای «بیانات» است. خود ایشان چه کرده است در این بیست سال. حرفتان حق ولی تو رو خدا این قدر بیانات بیانات نکنیم. چرا تاکید نکنیم بر وجدانمان. آوردن سخن یک رهبر خوب است حرفی نیست. ولی نه به عنوان به قول شما و خودشان «فصل الخطاب». اگر حق است که فصل الخطاب هم همان حق است نه سخن ایشان. اما این دعوت شما عمومی نیست. چون خیلی مثل من دعوت رهبری که خود گویا فراموش کرده است انسانیت برخی را، باور نخواهند کرد.
شاید بگویی فلانی هم همیشه از آب گل آلود ماهی می گیرد. قبول ولی انصافا آب صافی می بینی؟!
پاسخ امین تجملیان : سلام برادر
معیار، هر حرفی‌ست که در مسیر حق باشد که این بیانات هم از این جمله‌اند.
جمله «خیلی مثل من دعوت رهبری که خود گویا فراموش کرده است انسانیت برخی را، باور نخواهند کرد.» درست متوجه نشدم ولی اینکه بخشی از جامعه حرف رهبر را باور نمی‌کنند را قبول دارم. از آن طرف معتقدم باید جامعه به حرفهای خوب رهبرشان باور داشته باشند. به نظرت راهکار برون‌رفت از این شرایط چیست؟

بسم الله

«عشق سوزان است بسم الله الرحمن الرحیم *** هرکه خواهان است بسم الله الرحمن الرحیم»
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic