سه شنبه 25 آبان 1389  12:04 ب.ظ    ویرایش: سه شنبه 25 آبان 1389 12:39 ب.ظ
نوع مطلب: یك پیشنهاد ،

1.    یك سال و نیم از ماجراهای پس از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری می‌گذرد و هنوز هم كه هنوز است، تأثیر آن اتفاقات در ذهن و روان بسیاری از دوستانمان باقی‌ست. بسیاری از جهت‌گیری‌ها پس از آن اتفاقات تغییر كرد، شدت گرفت و یا از بین رفت. تحلیل‌های فراوانی ارائه شده و هنوز هم ارائه می‌شود. این‌ها البته بیشتر در محیط‌های دانشجویی و روشنفكری اتفاق می‌افتد، وگرنه خوب می‌دانم امروز بحث شیرین یارانه‌ها نقل مجلس عامه مردم است!

2.    تحلیل‌ها آن‌قدر پراكنده‌اند كه ذهن دانشجویی كه برای كشف حقیقت، ‌تنها به گفته‌های اطرافیانش بسنده می‌كند، بی‌شك آشفته خواهد شد. هر كسی چیزی می‌گوید، شاهدی می‌آورد، نظری از خود ساطع می‌كند و الخ. جوان دانشجوی ما چه باید بكند در این اوضاع درهم؟ از كجا اطلاعات مستند را بدست آورد؟ چه كسی راست می‌گوید و چه كسی دروغ؟

3.    وقتی درس و كار، وقتی برای نشستن و فكر كردن دقیق پیرامون یك مو‌ضوع خاص برایت نگذارد،‌ وقتی اطرافیانت هر یك، چیزی بگویند، سخت است كه بتوانی جلوی خودت را بگیری و چیزی نگویی! لاجرم تحلیلكی ارائه می‌كنی كه شاید فردای آن روز نه خودت یادت باشد چه گفته‌ای و نه دیگر نظرت همان نظر باشد!

4.    در این فضای مشوش اما راكد، تیمی سه-چهار نفره از دانشجوهای شریفی پیدا شده‌اند كه برای یافتن حقیقت، هزاران كیلومتر سفر كرده‌اند، «سید طه‌رضا نیرهدی»شان، دوازده بار دستگیر شده و مشقت و سختی‌ها و «لَوْمَةَ لآئِمٍ»ها را بجان خریده‌اند و كاری كرده‌اند كارستان و مستندی ساخته‌اند فراتر از حد تصور.

5.    «یزدان تفنگ ندارد» را از دست ندهید.

                         یزدان تفنگ ندارد

 

پی‌: ازدواج، آن‌قدر اتفاق شیرین و تأثیر گذاری‌ست كه تاخیر در بروزآوری اینجا را توجیه كند!

   


نظر دهید()  
زرین
چهارشنبه 17 آذر 1389 07:20 ب.ظ
سلام
گفتم سری بزنم
خوب مینویسی روان و پرمعنا و اصیل
میماند مردم دوستی و درد شناسی و دادرسی.
هم اتاقی کوچک
پنجشنبه 11 آذر 1389 01:04 ق.ظ
خیلی مبارکه داداش
پاسخ امین تجملیان : سلامت باشید
منتظر اخبار خوش شما هم هستیم
پشت کنکوری خسته
چهارشنبه 3 آذر 1389 12:54 ق.ظ
امین دنیا را شناختی

مرد و از نامردا شناختی؟
.
.
.
.
پاسخ امین تجملیان : سلام برادر
کی خسته است؟
دوست اخلاق محور شما
سه شنبه 2 آذر 1389 07:37 ق.ظ
اولا که تو که منو میشناسی ولی برای بقیه میگم که من فی ذاته کار بچه هارو ارج می نهم و برای زحمتشون ارزش زیادی قایئلم، حتی اگر یک مستند خیلی تند بر علیه امثال من میساختن، همین که فتح بابی شد خیلی خوبه.
و اما بعد...حتما نامه دکتر شمس الهی رو هم دیدی؟ آدمای زیاد دیگه ای هم غیر آقای شمقدری هستند که میخان مستند راجع به حقایق ایران بسازند. دیشب تو یه سخنرانی یه تیکه از نامه امام به مالک اشتر رو شنیدم که خیلی برام جالب بود، کلی بهش فک کردم. این قسمت:
بفرماى‏تا سپاهیان و یاران و نگهبانان و پاسپانان به یك سو شوند،تا سخنگویشان بى‏هراس‏و بى‏لكنت زبان سخن خویش بگوید.كه من از رسول الله(صلى الله علیه و آله)بارهاشنیدم كه مى‏گفت:پاك و آراسته نیست امتى كه در آن امت،زیردست نتواند بدون‏لكنت زبان حق خود را از قوى دست‏بستاند.پس تحمل نماى، درشتگویى یا عجزآنها را در سخن گفتن.
1 اینکه توجه کن نامه به مالکه و درنتیجه حرفای خاص الخاص علی(ع) توشه...2 اینکه میگه بارها از پیامبر شنیدم که بار جمله رو خیلی میکنه...3 اینکه نظر اونی که اینو میگفت(همون دیشب!) این بود که این نه یعنی اینکه طرف بره حرف بزنه و نکشنش! بلکه یعنی سازو کار قسمتهای مختلف حکومت جوری باشه که هر کسی بتونه راحت حرفشو بزنه، فارق از اینکه مسئول مربوطه کی باشه.
سیاسیش نکنی ها! فقط گفتم که شما هم مثل من بهش فکر کنی؛ مخصوصا اینکه فرایندهای سیستم انشاا... با یه پروپوزال میلیاردی دست شما میفته! و اونوقت وقت عمله
پاسخ امین تجملیان : بنده هم برای شما بسیار ارزش قائلم برادر
حق با شماست
برای اصلاح امور باید تلاش کرد. این را همیشه در نظر داشته باشید که «قدر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند»
موید باشی
غریبه
دوشنبه 1 آذر 1389 07:23 ب.ظ
ببخشید متوجه لینك نشدم
پاسخ امین تجملیان : خدا ببخشد!
غریبه
شنبه 29 آبان 1389 12:48 ق.ظ
چه جوری می شه این مستند رو دید؟
پاسخ امین تجملیان : در دانشگاههای کشور در حال اکران است. به نظرم بتوانید از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاهتان تهیه اش کنید و یا حداقل از چگونگی دریافتش مطلع شوید
اصغری
چهارشنبه 26 آبان 1389 07:09 ق.ظ
به به! چشممان روشن شد بالاخره پس ازوقفه ای طولانی والبته حتما شیرین آمدید.وصلت تان را به شما وهمسر گرامیتان تبریك وشادباش می گویم وآرزومند شروع زندگیی باعزت وایمان وعشق برایتان هستم.ان شاءالله نهال عشقتان ،به باغبانی حق ،هرروز ببالدوپرثمرترگردد.
پاسخ امین تجملیان : سلام علیکم
غیبت طولانی و کم معرفتی حقیر را ببخشایید.
از لطفتان بسیار ممنونم.
از محضرتان التماس دعای مخصوص دارم

بسم الله

«عشق سوزان است بسم الله الرحمن الرحیم *** هرکه خواهان است بسم الله الرحمن الرحیم»
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic