سه شنبه 27 دی 1390  10:21 ب.ظ    ویرایش: سه شنبه 27 دی 1390 11:14 ب.ظ
نوع مطلب: رسم زندگی ،محض اطلاع! ،

پدر همیشه «ناصر» را بیش‌تر از بقیه ما دوست داشت. انگار كه فقط ناصر عصای دست و امید دلش باشد. انگار فقط ناصر بود كه قلب پدر را شاد می‌كرد و فقط او بود كه با موفقیت‌هایش، لبان پدر خندان می‌شد.

«ناصر سلطان این خانه است، خدا نیاورد روزی را كه ناصر در این خانه نباشد1» این را پدر زیاد می‌گفت،‌ هر وقت پای حرف‌هایش می‌نشستیم، ‌گاه و بی‌گاه.

ما سِرّ حرف‌هایش را نمی‌دانستیم. دیده بودیم كه ناصر همیشه با دست پر به خانه برمی‌گردد.‌ دیده بودیم نگاه حسرت بار مردم كوچه‌بازار را به ‌او، هنگامی كه با انگشت نشانش می‌دادند و در گوش هم پچ‌پچ می‌كردند. می‌دانستیم حسودان و بدخواهانمان چشم دیدنش را ندارند،‌ اما باز هم صحبت‌های پدر برایمان بی‌معنی بود:

مگر خون ناصر رنگین‌تر از ماست؟

مگر ما هم برای این خانه كار نمی‌كنیم؟ مگر ما هم زحمت نمی‌كشیم؟ پس چرا...؟

خب ناصر نباشد، مگر چه خواهد شد؟ یكی جایش را می‌گیرد بالاخره، مگر نه؟

این بود كه وقتی ناصر را زدند، خیلی ككمان نگزید. پدر داد می‌زد: «بچه‌ها! ناصر...» و ما مشغول كارمان بودیم:

یكی سرگرم تجارتش بود.

یكی داشت با پول‌های پدر،‌ برای خانه لوستر می‌خرید.

دو نفر داشتند بر سر سهم بیشتر از سفره غذا بر سر و كله هم می‌زدند

و آن‌طرف‌تر جمعی مشغول درس و مشقشان بودند.

پدر داد می‌زد: «بچه‌ها! ناصر...» و گوش كسی به حرف‌های پدر نبود...2

 شهید مصطفی احمدی روشن

یكی از سایت‌های رژیم صهیونیستی ادعا كرده‌است كه با ترورهای اخیر دانشمندان ایرانی، فعالیت‌های هسته‌ای و موشكی ایران كند شده است. این سایت در مقاله‌ای تحت عنوان killing the brains مدعی‌ست كه ایران می‌داند در این حملات، سازمان‌های جاسوسی امریكا یا اسرائیل دست دارند، ولی بدلیل ترس از حمله به پایگاه‌های اتمی و تاسیسات حیاتی خود، از مقابله به مثل خودداری می‌كند. (+)

در نظرات كاربران ذیل این مطلب آمده است: بمباران تاسیسات اتمی ایران كافی نیست، چرا كه ایران با پول نفت خود می‌تواند سریعا آن‌ها را بازسازی كند. باید در گام اول تمام دانشمندان ایرانی را كشت و بعد دست به بمباران وسیع مراكز هسته‌ای ایران زد.

از طرف دیگر رهبر انقلاب اسلامی معتقدند: رشد علمی ایران قائم به هیچ كس نیست و با ترور از سرعت آن كاسته نمی‌شود. (+)

 نظر شما چیست؟

پی‌نوشت:

یك) امروز هفتم شهید احمدی روشن بود. امروز فهمیدم كه چندسالی در خوابگاهی می‌زیسته‌ام كه روزگاری مصطفای شهید در آن نفس می‌كشیده است. خوابگاه زنجان اینك به خوابگاه شهید مصطفی احمدی روشن تغییر نام داده است (+)

دو) گویا شهید به خانواده‌اش قول داده بود كه در اربعین حسینی آن‌ها را برای شركت در مراسم هیأت به آستان امام‌زاده علی‌اكبر چیذر ببرد. مصطفای شهید همان روز و در همان مكان به خاك سپرده شد. (+)

سه) سوالی از بعضی از خوانندگان منفی‌زن سایت‌هایی مانند تابناك دارم. اگر برادر خودتان را هم این‌گونه (+) به خاك و خون می‌كشیدند، باز هم زیر شعار «مرگ بر آمریكا» و «مرگ بر اسرائیل منفی می‌زدید؟؟!» (+)

چهار) جنبشی به راه افتاده تحت عنوان «فرزندان عاشورایی» كه در واقع پاسخی‌ست عملی به این ترورهای كور. تا بحال 2500 نفر آن را امضا كرده‌اند. اگر امضا نكرده‌اید، بسم الله.

پنج) اینجا را هم برای اینكه یادتان نرود، بخوانید (+)

 

1. العلم سلطان، من وجده صال و من لم یجده صیل علیه. علم قدرت است،‌ هر كس آن را به چنگ آورد، میتواند تحكم كند و  هر كس كه آن را به دست نیاورد؛ بر او غلبه پیدا خواهد شد. این تكیه كلامی است كه بسامد زیادی در دیدارهای اخیر رهبر انقلاب با دانشجویان و یا مسئولان نظام آموزش عالی كشور داشته است. (+ + ++++ +)

2. فرض بفرمائید در كشور ترور اتفاق مى‌افتد؛ شهید على‌محمدى، شهید شهریارى، شهید رضائى‌نژاد را ترور میكنند. خب، این یك كار تروریستى است. یك وقت به این مسئله به چشم یك عمل تروریستىِ ضد امنیتى نگاه میكنیم؛ خب، انسان غصه هم میخورد؛ چند تا دانشمند ما مورد اصابت جنایت دشمن - یك چند تا تروریست - قرار گرفتند. یك وقت نه، با همان چشمِ جبهه‌اى نگاه میكنید: این یك حركت در مجموعه‌ى حركتهاى خصمانه‌ى علیه نظام اسلامى است. ... وقتى با این چشم نگاه می‌كنید، معلوم میشود كه دشمن به دنبال كوبیدن حركت علمى در كشور است؛ یعنى یكى از حلقه‌هاى توطئه‌ى دشمن این است... حالا در همین قضیه‌ى این ترورها، من عقیده‌ام این است كه بچه‌هاى تشكلهاى دانشجوئى در این قضیه كوتاه آمدند؛ یعنى كم‌عملى نشان دادند. باید این قضیه را بزرگ می‌كردید. البته نه اینكه بزرگ كنید -چون خودش بزرگ است- همان جور كه هست، منعكس می‌كردید. ما حتّى ندیدیم تشكلهاى ما پوستر این شهدا را هم چاپ كنند، منتشر كنند، پخش كنند، یادمان اینها را نگه دارند. نه، این موضوع اصلاً نباید فراموش شود؛ این كار كوچكى نیست. (بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان، مرداد ماه 1390) (+)

   


نقد و نظر()  
حامد
چهارشنبه 28 دی 1390 04:45 ب.ظ
سلام
به نظرم باید از ناصر محافظت کنیم. باید ناصرها رابیشتر کنیم، اصلا باید خودمان هم یک ناصر شویم.
یاعلی
سهیل تقوی
چهارشنبه 28 دی 1390 05:08 ق.ظ
سلام

خلأ یک عالم، تا قیامت پر نمی‌شود...

فقط اخلاص است که می‌ماند.


---
یا علی

بسم الله

«عشق سوزان است بسم الله الرحمن الرحیم *** هرکه خواهان است بسم الله الرحمن الرحیم»
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic